Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Seyfi’den Fransa’ya tepki

İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Fransa Cumhurbaşkanı’nın, ifade özürlüğünün garanti edilmesi iddiasıyla, Hazreti Muhammed’e (SAV) hakaret içeren karikatürleri yayınlamaktan geri durmayacakları yönündeki sorumsuz açıklamalarını büyük bir esefle karşıladı.

Seyfi’den Fransa’ya tepki
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
30 Ekim 2020 - 17:18

Başkan Seyfi, Fransız yargısının, bu karikatürlerin yayınlanmasını, kutsal değerlere hakaret ve dinleri aşağılama olarak gördüğüne işaret ederek, “Macron’un bu açıklamaları ve tutumunun, bir buçuk milyardan fazla Müslümana karşı büyük bir hakaret ve kötüleme olarak kabul edilmelidir” ifadesini kullandı.
Bilindiği gibi Fransa’da 16 Ekim’de Hazreti Muhammed’e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesinin ardından, siyasetçilerin büyük bir kısmının İslam’ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması tartışmalara ve İslam dünyasında protestolara yol açtı. Macron son dönemde yaptığı bir açıklamada, Hazreti Muhammed’e yönelik karikatürleri yayınlamaktan geri durmayacaklarını söylemişti. Bu konuda büyük tepki gösteren ve tüm Müslümanların bu ahlaksızlığa göz yummayacağını ifade eden Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, “Gereken ne ise yapılmalıdır ve bu şahsın cezası verilmelidir” dedi.
Fransa ürünlerinin kesinlikle alınmaması gerektiğini bildiren Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Seyfe açıklamasında Kırşehirlilerin ve tüm inananların Fransa ürünlerini boykot etmeleri gerektiğini de dile getirdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.