Kırşehir Umut Haber Gazetesi

SEYYAR SATICILAR DERTLİ!..

İŞLERİNDE her geçen gün yaşanan durgunluktan yakınan Seyyar Satıcılar, ülke yangın yerine döndü diyerek sitem ediyor.

SEYYAR SATICILAR DERTLİ!..
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
27 Haziran 2019 - 10:52

İŞLERİNDE her geçen gün yaşanan durgunluktan yakınan Seyyar Satıcılar, ülke yangın yerine döndü diyerek sitem ediyor.

Uzun yıllar Kapalı Cezaevinde teknisyen olarak çalışan ve emekli olduktan sonra emekli maaşının yetmediğini söyleyen Seyyar Satıcı Tarık Öngör, “Ülke Yangın Yerine Döndü” diyerek günümüz Ekonomisinin durumunu da gözler önüne seriyor. 

“EMEKLİ MAAŞ İLE GEÇİNMEK MÜMKÜN DEĞİL”

İşlerinde her geçen gün durgunluk yaşandığını belirten Seyyar Satıcı Tarık Öngör, ülke ekonomisini şu sözlerle değerlendiriyor.

“Uzun yıllar Kapalı Cezaevinde Teknisyen olarak çalıştım, emekli oldum. Emekli maaşım ile geçinemedik ve çalışmaya başladım. Piyasa çok ağır ve kötü şartlarda. Ekonomik şartlar çok kötü. Ufak tefek Pazar işleri yapıyorum. Bunu da zoraki yapmak zorundasın. Sokak aralarında seyyar satıcılık yaparak geçim savaşı veriyoruz.”

“VATANDAŞLAR YARIM KİLO MANTAR ALABİLMEK İÇİN KIRK DİL DÖKEREK 5 LİRANIN PAZARLIĞINI YAPIYORLAR”

İnsanlarda para yok. Herkes kart ile eksilere giderek evlerine alışveriş yapıyor diyen Öngör, “İnsanlarda nakit olmadığı için seyyar satıcılara bakan yok.

Piyasa çok berbat. Vatandaşlar yarım kilo mantar alabilmek için kırk dil dökerek 5 liranın pazarlığını yapıyorlar. Millette para yok ama bu duruma rağmen memleketi güllük gülistanlık gösteriyorlar. Bu düzen böyle gider mi, yada giderse nereye kadar gider hiç bilmiyorum. Herkes birbirlerine çatıyor.”

“HER GEÇEN GÜN DAHA KÖTÜYE GİDİYORUZ”

Öngör, “Kilosu 10 lira olan mantarı alamıyorlar. Yarım kilo mantar almaya çalışıyorlar. Herkes abi 3-4 lira param var diyor, kimsenin cebinde parası yok. Her geçen gün daha kötüye gidiyoruz. Ülkemizde Cumhuriyet diye bir şey kalmadı.

İstatistiklere göre bir insanın günlük harcaması en az 30 TL. 1 aya döktüğünde yaklaşık Bin lira yapıyor. Bu insanın sadece karnını doyurması bin lira.

Bu insanlar hiç mi giyinmeyecek, hiç mi faturaları giderleri olmayacak. Asgari ücret 2.20 TL olarak açıklandı ama günümüz şartlarına bakıldığında bu bile yeterli değil.

Bu uyku çok iyi toplum bu uykudan uyanmak istemiyor. Kimi vatandaşlarımız yarım ekmeğe şükrediyor” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.