Kırşehir Umut Haber Gazetesi

TÜM UYARILARA RAĞMEN ALDIRIŞ EDEN YOK

Gazetemiz Ahi Yurdu’nda sık sık yer verdiğimiz sahte etil alkol ile ilgili haberlere aldırış etmeyen gececiler, merdiven altı üretime ve tüketime devam ediyor. Kırşehir’in Kaman ilçesinde 2 kişinin sahte içki tüketerek zehirlendiği iddia edildi.

TÜM UYARILARA RAĞMEN ALDIRIŞ EDEN YOK
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
18 Temmuz 2019 - 2:05

Gazetemiz Ahi Yurdu’nda sık sık yer verdiğimiz sahte etil alkol ile ilgili haberlere aldırış etmeyen gececiler, merdiven altı üretime ve tüketime devam ediyor. Kırşehir’in Kaman ilçesinde 2 kişinin sahte içki tüketerek zehirlendiği iddia edildi.
B.U. ve S.U, ilçedeki bir arkadaşlarından ev yapımı içki aldı. İkametlerinde tükettikleri içkinin sahte olduğunu fark eden B.U, 112 Acil Sağlık ekiplerini arayarak bilgi verdi.
B.U ve S.U, Kaman Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. İlk müdahalenin ardından B.U. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.
Polis ekipleri, sahte içki iddiasıyla ilgili inceleme başlattı.

SAHTE İÇKİ UYARISI

Etil alkollü sahte içkilerden dolayı yaşanan ölümlerle ilgili bir açıklama yapan Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, sahte metil alkollü içkilere karşı vatandaşları uyardı  “Son yıllarda alkollü içkiler ve özellikle rakı fiyatlarına gelen zamlar sonrası, kontrolsüz ve riskli bir piyasa oluşmuş durumdadır. Vatandaşlar kendi rakılarını kendilerini üretmeye çalışıyorlar. Bu noktada mesleğimizin bize yüklediği sorumluluk gereği öneri ve açıklamalarımızı kamuoyu ile paylaşmamız kaçınılmaz olmuştur. Gözüken odur ki yaşanan ölümlerin sebebi metil alkoldür. Vatandaşlar giderek artan bir oranda tarımsal kökenli etil alkolün içine anason yağı ekleyip elde ettikleri ürünü tüketmektedir. Ruhsatlı etil alkol dağıtımcısı ve satışçılarının yanı sıra metil alkolü kaçak bir şekilde piyasa süren birilerinin olduğu ortaya çıkmaktadır” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.