Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Turpçu, “Yerel basınımız için can suyu olacak”

Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, Basın İlan Kurumu’nun olağan genel kurulunda ilan bedellerinin yükseltilmesi önerisi hakkında açıklama da bulundu.

Turpçu, “Yerel basınımız için can suyu olacak”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
23 Kasım 2020 - 12:41

İlan bedelinin yükseltilmesinin yerel basına can suyu olacağını bildiren Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, şunları ifade etti:
“Basın İlan Kurumu Kasım ayı olağan genel kurul toplantısı 19 Kasım 2020’de gerçekleşti. Her yıl Kasım ayında olduğu gibi bu genel kurulda da resmi ilanlara zam gündeme geldi. 2021 yılı için yüzde 20 oranındaki zam genel kurulumuz tarafından kabul edildi. Buna göre sütun/cm 17 TL olan ilan bedeli 20.40 TL’ye yükseltilmesi önerildi.
Karar Cumhurbaşkanlığı’nın onayı ve resmi gazetede yayınlanmasıyla yürürlüğe girecek. Umarız hemen yayınlanır ve 1 Ocak’tan itibaren geçerli olur, böylece yerel basınımız bir nebze olsun rahat nefes alır.
Bu kararın geçmesinde katkısı olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanımız Nuri Kolaylı’ya, Anadolu Basını’nı temsilen BİK Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Şevket Erzen’e, Genel Kurul Üyesi meslektaşlarımız Nazmi Bilgin’e, Mustafa Arslan’a, Sezai Ballı’ya ve Şevket Karahan ile BİK Genel Müdürümüz Sayın Rıdvan Duran ve tüm genel kurul üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.