Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Üçgül, Kırşehir Halkı’nı duyarlı olmaya davet etti

Üçgül, Kırşehir Halkı’nı duyarlı olmaya davet etti
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
03 Eylül 2020 - 13:41

Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, koronavirüs salgınına karşı Kırşehir Halkı’na daha duyarlı ve sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül son dönemde tekrar artış gösteren yeni tip koronavirüs vakaları ile ilgili uyarıda bulundu.

COVİD-19’un tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de oldukça olumsuz etkilediğini belirten Başkan Tahsin Üçgül, “Son günlerde tekrar artış gösteren koronavirüs ile mücadelede Sağlık Bakanlığımızın ve sağlık çalışanlarının  üstün gayretine şahit oluyoruz. Bu gayretlerin boşa çıkmaması adına halkımızın da daha duyarlı ve sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri ve hassasiyet göstermeleri noktasında rica ediyoruz” dedi.

Yeni tip koronavirüsün uzun süre daha gündemde olacağını belirten Üçgül , “Kırşehir’de Valimiz İbrahim Akın başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu gerekli kararları alırken Kırşehir Belediyesi de elinden geldiğince salgın ile mücadele noktasında gerekli önlemleri almaya gayret ediyor. Bu mücadelenin etkin olabilmesi adına vatandaşlarımızın alınan kararlara, maske ve sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyması gerekiyor. Aksi durumda vakaların artması kısıtlamaları da beraberinde getirecektir. Kısıtlamalar ise sosyal, ekonomik alanlarda birçok olumsuzluğu beraberinde getirirken bundan en çok etkilenenlerden birisi de çocuklarımız ve onların eğitimi olacaktır” diye konuştu.

Son 1 yıl içinde pandemi nedeniyle birçok esnafın zor günler geçirdiğini açıklayan Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, açıklamasına şöyle devam etti:

“Kırşehir Kent Konseyi olarak zor durumdaki vatandaşlarımızın ve esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi adına ilgili kurumlarımızla irtibata geçerek fikirlerimizi bildirdik. Bu yönde alınan kararların uygulanması konusunda da Kırşehir Kent Konseyi olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Son yaptığımız toplantıda meclis ve birim başkanlarımızla birlikte gerekli gayreti göstermeye hazır olduğumuzu da gördüm. Salgınla mücadele topyekün mücadele ettiğimiz takdirde bu günleri de atlatacağımıza ve mutlu yarınlara birlikte gireceğimize inancım tamdır.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.