Kırşehir Umut Haber Gazetesi

ÜLKEDE MARKA BİR ŞEHİRİZ

Kırşehir Kasaplar, Lokantacılar, Pastacılar ve Kafeteryacılar Odası Birliği Başkanı Hasan Ünlü, kasaplardaki fiyat farkını değerlendirdi.

ÜLKEDE MARKA BİR ŞEHİRİZ
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
02 Temmuz 2019 - 15:00

Kırşehir Kasaplar, Lokantacılar, Pastacılar ve Kafeteryacılar Odası Birliği Başkanı Hasan Ünlü, kasaplardaki fiyat farkını değerlendirdi.
         Kırşehir Kasaplar, Lokantacılar, Pastacılar ve Kafeteryacılar Odası Birliği Başkanı Hasan Ünlü, açıklamasında şunları kaydetti: “Kırşehir et piyasasındaki durum etlerde biraz düşüş var. 5 bin ton Sırbistan’dan sözleşmemiz var o et gelecek. İç piyasada da yeterince hayvanımız var. Arz talep biliyorsunuz et fiyatlarının artması ve düşmesi konusu arz talebe bağlı yani bu bir politikadan geçiyor. Talep olursa fiyatlar artar, talep olmazsa fiyatlar düşer. Talep olmadığı için vatandaşın alım gücünün kısıtlı olduğundan kasap arkadaşlarımızda fiyatları çekiyorlar. Biz kimsenin ortağı değiliz maliyetine de, zararına da et satıyorlar. Kırşehir’de kesim fiyatı belli 27-28 lira arası kesip fiyatı var. Bununda kasaba maliyeti 34-35 lira civarında bundan aşağıda zararına et satılmaz. Satan arkadaşlara da yorum yapamayız adamların kendi etleri Kırşehir’de %90 kasap arkadaşlarımızın kendi çiftlikleri var herkes etini kendi çiftliğinden getiriyor. Biz dışarıdan et almıyoruz. Ülkede marka bir şehiriz. Herkesin eti çiftliğinden geliyor. Müşterilerimiz yine de alırken dikkat etsinler. Etin rengine, kokusuna kalitesi zaten belli müşterilerimizin %80’i bunu bilir.  Kırşehir etinin lezzetinin nasıl olduğunu bilirler. Fiyatlarımız 50-55 lira civarında. Kasap, berber değişmez. Bu babadan oğla geçen bir sektördür. Vatandaş kendi kasabından başka yerde et almayacak. Çünkü her türlü hile olabiliyor. Dışarıdan da et geliyor. İthal etler geliyor. Bildiğin yerden alırsan kaliteden taviz verilmemiş olur. Vatandaş isterse anlar ama ucuz olsun derse anlamaz. Sırf ucuz diye bile bile alır. Etin rengi pembe olacak. Kırmızı yağsız ette kalitesizlik vardır. Ette yağ olacak eğer yağ yoksa et hastadır. Çünkü sağlıklı hayvanın etinde yağ olur. Bizler besi yapıyoruz. Bizde yaylım olmadığı için etlerimiz besi olduğu için beside arpa yediği için et yağlı olur. Yağsız ette de illaki hastalık vardır.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.