Kırşehir Umut Haber Gazetesi

UMUT MEDYA GRUBU’NDAN TÜRKİYE BİRİNCİSİ’NE TEBRİK

KAMAN Yenihayat Ortaokulu öğrencisi Zeynep Öz LGS sınavında bütün sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan aldı ve LGS Türkiye birincisi oldu. Bunun üzerine Kırşehir Umut Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu ve Ahi Yurdu Gazetesi çalışanları Kaman’a giderek Türkiye birincisi Zeynep Öz’ü Kaman Kaymakamlığında ziyaret ederek tebrik ettiler.

UMUT MEDYA GRUBU’NDAN TÜRKİYE BİRİNCİSİ’NE TEBRİK
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
27 Haziran 2019 - 11:00

KAMAN Yenihayat Ortaokulu öğrencisi Zeynep Öz LGS sınavında bütün sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan aldı ve LGS Türkiye birincisi oldu. Bunun üzerine Kırşehir Umut Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu ve Ahi Yurdu Gazetesi çalışanları Kaman’a giderek Türkiye birincisi Zeynep Öz’ü Kaman Kaymakamlığında ziyaret ederek tebrik ettiler.

3 çocuklu bir ailenin kızı olan Zeynep Öz, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Soysal Öz’ün ortanca çocuğu. Ablası Emine Öz Kırşehir Fen Lisesi son sınıfta okurken, küçük kardeşi Ayşe Rana Öz’de ilkokulu okul birincisi olarak tamamlayarak Ortaokula geçti.
1 Haziran 2019 Cumartesi günü yapılan ve yaklaşık 1 milyon ortaokul son sınıf öğrencisinin katıldığı LGS sonuçlarına göre Türkiye genelinde 66 ilden 565 öğrenci tüm sorulara doğru cevap vererek Zeynep Öz ile birlikte Türkiye derecesine ortak oldular.

Kaman Kaymakamı Murat Girgin gazetemize yaptığı açıklamada, “Geçiş Sınavında (LGS) ilçemiz genelinde ilk 10’a giren gurur kaynağımız olan öğrencilerimiz, okul müdürlerimiz ve onlar için her türlü desteği veren aileleri ile birlikteyiz. Öğrencilerimizin bu başarılarının lisede, üniversitede ve hayat boyu sürmesini temenni diliyorum. Sınav süreci sizler için yorucu ve stresli bir dönem oldu. Artık sırada hayatınızın dönüm noktası olan üniversite sınavı var. Sizlere bir büyüğünüz olarak tavsiyem okul derslerinizin yanında müzik, spor, sosyal ve kültürel alanlarda da kendinizi geliştirmeniz ve yetiştirmenizdir. Ülkemizin ve milletimizin sizin gibi başarılı öğrencilere her zaman ihtiyacı var. Sizler bizim gurur kaynağımızsınız. Öğrencilerimizi, bıkmadan yorulmadan çalışarak öğrencilerimizi yetiştiren okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum” 

YANLIŞLARIN ÜZERİNE GİDEREK BAŞARDIM

Liseye Giriş Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından tam puan alarak Türkiye derecesi yapan Zeynep Öz, başarıya uzanan yolculuğunu gazetemiz Ahi Yurdu’na anlattı.
Kırşehir genelinde LGS’de tam puan alan devlet okulu öğrencisi olan Zeynep Öz, “Ailem ve okulum zorlu süreçte bana çok fazla katkı sundu. Onların sayesinde başarıya ulaştım. Hiçbir özel ders almadım. Okulda aldığım dersler ve tekrarlarıyla başarılı oldum” dedi.
Başarısının okul idaresi sayesinde geldiğini ifade eden Öz, “Bu süreçte hiçbir destek almadan sadece yanlış yaptığım soruların üzerine giderek başarıyı yakaladım. Bence en önemli şey yanlışları öğrenmek. Zaten doğru olanları biliyorsundur” ifadelerini kullandı.
Kaman ilçesinde Yenihayat Ortaokulu öğrencisi Zeynep Öz, LGS sınavında bütün sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan aldı. Başarısı sonrası ilçede gurur kaynağı olan Zeynep, Kaman Kaymakamı Murat Girgin tarafından çeyrek altın ile bilgisayar ile ödüllendirildi.
Kırşehir’de Zeynep Öz ile birlikte Özel bir okul öğrencisi Mehmet Enes Yıldız da tam puan alarak Kırşehir ve Türkiye birinciliğini paylaştı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.