Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Uzaktan eğitim süresi uzatıldı

Kırşehir’de ve diğer illerde ilkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim süresi 22 Ocak 2021’e kadar uzatıldı.

Uzaktan eğitim süresi uzatıldı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
21 Aralık 2020 - 13:26

Koronavirüs salgını nedeniyle Kırşehir’de ve diğer illerde uzaktan eğitim veriliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı, 18 Aralık Cuma günü uzaktan eğitim sürecini 22 Ocak’a kadar devam etmesi kararını verdi.
Kırşehir’de ve diğer illerdeki öğrenciler 22 Ocak 2021’e kadar uzaktan eğitime devam edecek, 25 Ocak’tan itibaren yarıyıl tatiline girecek. İkinci dönem ise 15 Şubat 2021’de başlayacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“COVİD-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlığımız tarafından bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre;
İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.
İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.
İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir.
22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır. 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.