Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Vali Akın, İlin Ahisi’ne şed kuşatarak ödülünü verdi

İlin Ahisi Saraç Mehmet Eroğlu, İlin Kalfası Mobilyacı Ahmet Kaya, İlin Çırağı ise Oto Elektrikçisi Mehmet İnan seçildi.

Vali Akın, İlin Ahisi’ne şed kuşatarak ödülünü verdi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
18 Eylül 2020 - 11:48

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 33. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında İlin Ahisi seçilen Saraç Mehmet Eroğlu’na şed kuşatarak ödülünü verdi.
Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan dua ile başlayan programda İlin Ahisi seçilen Saraç Mehmet Eroğlu’na Kırşehir Valisi İbrahim Akın, şed kuşatarak ödülünü verirken İlin Kalfası seçilen Mobilyacı Ahmet Kaya’ya AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, İlin Çırağı Oto Elektrikçisi Mehmet İnan’a da Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ödülünü verdi.
Vali İbrahim Akın, programdan sonra yaptığı açıklamada, “Ahilik kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak maksadıyla düzenlenen 33. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında seçilen İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağını kutluyorum. Kendilerine bugün şed kuşatarak ödüllerini verdik. Meslek hayatlarında yakaladıkları bu başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Ödül töreninin ardından Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk ve Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz Uzun Çarşı esnafını gezerek esnaflara karanfil, içerisinde maske ve kolonya gibi hediyeler bulunan çantalardan ve üstünde Ahilik Öğütleri yazan belgeler dağıttılar.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.