Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Vali Akın, “Kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum”

Koronavirüs denetimleri yapan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, “Kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Akın, “Kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
03 Ekim 2020 - 18:01

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirleri denetleyerek esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulundu. 
İnsan hareketliliğinin yoğun olduğu caddeler ile Yeraltı Çarşısı ve çevresindeki esnafları ziyaret eden Vali İbrahim Akın’ın yaptığı denetimlerine İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ile genel kolluk birimleri de katıldı.
Denetimler sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, vatandaşların belirlenen kurallara hassasiyetle uymalarının salgınla mücadelede son derece önemli olduğunu söyledi.
Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan bütün tedbirlerin kamu sağlığını korumaya yönelik olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Bugün ülkemiz genelinde İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda eş zamanlı olarak yine denetim gerçekleştiriyoruz.
Kamu kurumlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımızın yer aldığı bu denetimlerde esnaflarımızı ziyaret ederek vatandaşlarımıza koronavirüs ile mücadele kapsamında hatırlatmalarda bulunuyoruz. Yaptığımız denetimler sırasında, vatandaşlarımızın alınan tedbirlere gösterdikleri hassasiyeti görmek bizleri mutlu ediyor. Kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Akın, “Alınan tedbirlerde amacımız kamu sağlığını korumaktır”
İzolasyonu ihlal ederek dışarı çıkanların yurtlarda karantina altına alındığını ifade eden Vali İbrahim Akın,  “Bu konuda da uyumun iyi düzeyde olması, vatandaşlarımızın dışarı çıkanları ihbar ederek bize bildirmeleri konusuna da duyarlı davranmalarını memnuniyetle karşılıyoruz. Alınan tedbirlerde amacımız kamu sağlığını korumaktır. Hepimizin birbirinin sağlığından sorumlu olduğu bu süreci kurallara uyarak en kısa sürede atlatmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın kalabalık ortamlarda fazla kalmamaları, belirlenen kurallara hassasiyet göstermeleri bu mücadelede son derece önemlidir. Ayrıca, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kurumlara girişte HES Kodu Uygulaması zorunluluğu getirdik. Dün aldığımız kararla bu uygulama toplu taşıma araçları ve konaklama tesislerinde de uygulanmaya başlanmıştır. HES Kodu Uygulaması ile salgının kontrol altında tutulması, izolasyonda olan veya temaslı vatandaşlarımızın toplum içine karışmasının önlenmesi amaçlanmaktadır. Aldığımız bütün bu tedbirler ve vatandaşlarımızın duyarlılığı ile özlediğimiz o sağlıklı günlerimize döneceğimize inanıyoruz” ifadesini kullandı.
Denetimde Vali İbrahim Akın ve beraberindeki heyet vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması konusunda hatırlatmalarda bulundular.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.