Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Vali Akın, kurumları ziyaret ederek bilgi aldı

Vali Akın, kurumları ziyaret ederek bilgi aldı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
22 Ağustos 2020 - 2:35

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile başlayan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin’den yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin’e görevinde başarılar dileyen Vali İbrahim Akın, kurum binasında incelemelerde bulunarak personel ile sohbet etti.

Ardından, İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Akın, koronavirüs ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar başta olmak üzere İl Müdürü Dr. Ali Bulut’tan brifing aldı.

Ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada öncelikli amaçlarının vatandaşa kaliteli hizmet sunmak olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, halkımızın işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasını önemsediklerini söyledi.

Gençlerin bağımlılık yapan her türlü maddeden uzak kalmasını sağlayarak sportif aktivitelere yönelmesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne önemli görevler düştüğünü söyleyen Vali İbrahim Akın, “İlimizde, ülkemizin geleceği olan gençlerimizi spora yönlendiren projeleri destekliyoruz. Gençlerimizin bilgili, donanımlı ve sağlıklı bir şekilde yetiştirme gayretindeyiz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaretinde de kurumun çalışmaları hakkında bilgiler aldığını belirten Vali İbrahim Akın, “Dünya genelinde olduğu gibi koronavirüs ile mücadele ülkemizde de devam etmektedir. Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda bizler de aldığımız kararları ilimizde uyguluyoruz. Tabi bu süreçte toplumun her kesimine önemli görevler düşüyor. Salgınla mücadelede başarılı olmak için sağlık çalışanlarımız özveri ile çalışıyorlar. Bu süreçte yoğun bir çalışma örneği sergileyen kurum yöneticilerimize ve bütün sağlık personeline kolaylıklar diliyorum” dedi.

Vali İbrahim Akın’ın ziyaretleri, kurum binalarında incelemelerde bulunarak personelden çalışmaları hakkında bilgiler alması ile sona erdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.