Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Vali Akın, pazar yerinde denetim yaptı, vatandaşları uyardı

Vali Akın, pazar yerinde denetim yaptı, vatandaşları uyardı
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
14 Eylül 2020 - 23:32

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Cumartesi Pazarı yerinde esnaflara ve alışveriş yapan vatandaşlara koronavirüs tedbirlerine uyulması konusunda hatırlatmalarda bulundu.

İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz ve ilgili kurum amirlerinin de eşlik ettiği denetim sırasında konuşan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, koronavirüsle mücadelede temel unsurlar olan maske, mesafe ve temizlik kuralları hususunda pazar esnafına ve vatandaşlara uyarılarda bulunduklarını söyledi.

Vali İbrahim Akın, daha sonra Mucur İlçesi’ne geçti. Mucur Kaymakamı Faruk Erdem’den ilçede salgınla mücadele konusunda yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Akın, Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz’ın da yer aldığı denetimde esnaflara ve vatandaşlarımıza salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda ilimizde ve ilçelerinde belli kararlar alarak uygulamaya koyduklarını ifade eden Vali İbrahim Akın, “Bugün yine, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir mücadele verdiğimiz koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler hakkında denetimler gerçekleştiriyoruz. Bu denetimleri yaparak toplumda bu konuya karşı bir duyarlılık yaratmaya, farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Ayrıca, salgınla mücadelede temel unsur olan maske, mesafe, temizlik hususları hakkında vatandaşlarımıza hatırlatmalarda bulunuyoruz” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.