Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Vatandaşlar artık canından bezdi

Kırşehir merkezinde bazı mahallelerde son günlerde elektrik kesintilerinde artış yaşanıyor. Özellikle kış mevsiminde ve uzaktan eğitimin yapıldığı bir dönemde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

Vatandaşlar artık canından bezdi
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
15 Ocak 2021 - 11:55

Birçok ev doğalgaz ile ısındığı için elektrik kesintisi nedeniyle kombiler çalışmıyor ayrıca uzaktan eğitim alan birçok öğrenci de derslerine katılamıyor. Durum böyle iken her zaman olduğu gibi şimdide mağdur vatandaşlar oluyor.
“Aradığımızda muhatap bulamıyoruz”
İhbar hattımıza ulaşan bir vatandaş, “Kervansaray Mahallesi Boztepe Caddesi’nde oturuyoruz. İki gündür düzensiz elektrik kesintisi yüzünden perişan olduk. Bugün ikinci günü olmasına rağmen öğlen giden elektriğimiz hala gelmedi. İşin kötü tarafı hiçbir yetkili ulaşamıyoruz ve çağrı merkezi sürekli meşgul ne bir bilgilendirme yapılıyor ne de arızalar gideriliyor. Dışarıda sokak lambaları yanıyor evde elektrik yok. Abonelik ve fatura işlemleri ile ilgili ayrı bir çağrı merkezi var ancak arıza ve sıkıntılarla ilgili çağrı merkezi meşgul aynı çağrı merkezi şikayet kabul etmiyor. Yüksek yüksek faturaları ödüyoruz,  herhangi bir problem olmuyor arızaya gelince maalesef muhatap da bulamıyoruz” dedi.
“MEDAŞ bizden aldığı fahiş faturaların hakkını versin”
Bir başka vatandaş ise, “Yazın olsa belki bu kadar problem olmaz ama kardeşim kış günü elektrik kesintisi de nedir. Hangi yüzyılda hangi tarihte yaşıyoruz. Yıl olmuş 2021 millet elektriğini yerin altına çekmiş biz daha elektrik kesintileri ile uğraşıyoruz. Çoluk çocuk hasta olduğunda bunun hesabını kim verecek. Biz fazla fazla faturalarımızı ödüyorsak MEDAŞ verdiği hizmetin hakkını verecek. O Konya’daki şirketin sahipleri müdürleri gelsin de soğukta otursun bakalım oturuyor mu?” ifadelerini kullandı.
Ev eşyalarımız bozuluyor
Yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle ev aletlerinin bozulduğunu belirten bir başka vatandaş ise “Sık sık elektrikler gittiği için ev eşyalarımız da bozuluyor. Kesinti yüzünden zararı karşılamak istediğimizde ise bin dereden su getiriyorlar. Vermemek için kırk takla atıyorlar. Bir kez kesinti yüzünden bozulan ev eşyamı bizim orada planlı bir kesintimiz olmadı diyerek parasını ödemediler. Devlet buna bir müdahale etmeli artık. Sırtımızdan tonla para kazanıyorlar adamakıllı bir alt yapı yapsınlar. Kırşehir’deki MEDAŞ alt yapısı eski olduğu için sık sık arıza veriyormuş” dedi.
Faturaları ödemeyince kesmeye koşarak gelindiğini ifade eden bir diğer vatandaş ise, düşüncelerini şöyle dile getirdi:
“Elektrik faturalarımızı 1 hafta geciktirdiğimiz takdirde hemen kesmeye koşarak geliyorlar. Plansız elektrik kesintileri olduğu zamanda aradığımızda telefonlarımıza bakmıyorlar. Sene olmuş 2021 biz hala elektrik kesintileriyle uğraşıyoruz. Ayrıca bu sokak lambalarının sabah saatlerinde gün aydınlandığı zaman da bile neden hala açık kalıyor. Bunu çok merak ediyoruz. Bunun parasını da biz cebimizden vergilerimizden ödüyoruz. Yetkililerin bu konulara acilen çözüm getirmesini ve konu ile ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz.” FAHRETTİN TOKER

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.