Kırşehir Umut Haber Gazetesi

“Verdiğiniz sözleri tutun”

İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay, 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde Akçakent’te 10 yataklı ilçe hastanesi sözü verildiğini bu sözün bir an önce tutulmasını istedi.

“Verdiğiniz sözleri tutun”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
26 Ekim 2020 - 17:06

İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay, “31 Mart Yerel seçimleri öncesinde AK Parti’li hükümet, başta Genel Başkan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli olmak üzere Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç’ın seçim propagandası kapsamında yürüttüğü çalışmalarda ilçeye 10 yataklı ilçe hastanesi yapacaklarının sözünü vermişlerdi” diye konuştu.
Akçakent Halkı’nın hastalandıkları zaman devlet imkanları ile 65 kilometre uzaklıkta ki Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldüğünü ifade eden İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanı Türkay, şunları dile getirdi:
“Lakin tedavi sonrası dönüşte yaşanan çileyi bu halka yaşatmak bu şehrin seçilmişlerine yakışmıyor. Bugün Kırşehir’de yapımı devam eden cezaevine ayrılan para ile 7 adet 100 yataklı hastane yapılabileceği söyleniyor. Bunları duydukça kızmamak elde değil. Biz yine İYİ niyetli düşünüyoruz; Acaba hastane yerine hapishane diyeceklerdi de dilleri mi sürçtü. Bizim bu iktidar yetkililerinin diyoruz da, bastırdıkları broşür de gerçekleri gözler önüne seriyor. Verdiğiniz sözleri tutun, tutun ki bir daha bu memleketin insanına selam vermeye yüzünüz olsun! Akçakent’in sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.