Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Yanık, Dünya Gazeteciler Günü’nde basının gücüne dikkat çekti

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, basının gücüne dikkat çekti. Basının demokrasilerin olmazsa olmazı olduğunu bildiren Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, basının özgür olması gerektiğine vurgu yaptı.

Yanık, Dünya Gazeteciler Günü’nde basının gücüne dikkat çekti
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
21 Ekim 2020 - 17:36

Başkan Yanık, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, bütün gazetecilerin gününü kutlayarak, “Basının görevlerini yapabilmesinin temel şartı, basın özgürlüğünün sağlanmasıdır. Demokrasimiz geliştikçe, basın özgürlüğü konusundaki sıkıntılar da ortadan kalkacaktır.
Doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerlerdir. Türk Basını’nın çalışmalarını, bu değerlere bağlılıkla devam ettireceğine inanıyorum. Meslektaşlarımızın daha iyi koşullarda, daha kaliteli çalışabilmesini umut ederek, tüm meslektaşlarımızın bu değerli gününü kutluyorum” dedi.
Gerek ekonomik gerekse de sosyal olarak gazetecilerin desteklenmesi gerektiğini bildiren Yanık, “Doğru ve tarafsız habercilik yapan, bir fotoğraf karesi için saatlerce en doğru anı, bir satır haberle birçok hayata umut olabileceği gerçeğini göz ardı etmeyen ve en bilgiyi doğru şekilde sunma mücadelesinde olan ve kentin gelişmesi için gece gündüz çalışan değerli basın mensuplarının 21Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.