Kırşehir Umut Haber Gazetesi

“YAPILAN KARALAMA KAMPANYASI KABUL EDİLEMEZ”

KIRŞEHİR Sağlık Çalışanları Dernek Başkanı Yasin Yavuz, Ağrı İlinden Kırşehir’e Sağlık İl Müdürü olarak atanan Op. Dr. Ali Bulut hakkında sosyal medyada çıkan haberlere istinaden açıklamalarda bulundu.

“YAPILAN KARALAMA KAMPANYASI KABUL EDİLEMEZ”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
31 Temmuz 2019 - 14:24

KIRŞEHİR Sağlık Çalışanları Dernek Başkanı Yasin Yavuz, Ağrı İlinden Kırşehir’e Sağlık İl Müdürü olarak atanan Op. Dr. Ali Bulut hakkında sosyal medyada çıkan haberlere istinaden açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Sağlık Çalışanları Dernek Başkanı Yasin Yavuz, yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu;

“Ağrı ilinde Sağlık İl Müdürü iken 15 Mayıs 2019 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından Kırşehir Sağlık İl Müdürü olarak ataması yapılarak göreve başlayan Op.Dr. Ali Bulut göreve başlayalı 2 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen personelini dahi tam olarak tanıma fırsatı bulamadan mesnetsiz eleştiri ve karalama kampanyasının içerisinde kaldı.
Geldiği ilk günden itibaren Kırşehir sağlık hizmetleri sunumundaki eksiklikleri, aksaklıkları, yanlış uygulamaları tespit ederek çözümler üretmeye çalışması aynı zamanda son yıllarda yapılan haksız, hukuksuz keyfiyete dayalı personel yer değişikliklerinin tespit edilmesini sağlayarak personel yetersizliği nedeni ile vatandaşla karşı karşıya gelinen eski birimlerine gönderme çabası birilerini rahatsız etmiş olmalı ki aslı astarı olmayan dedikodu ve iftiralarla Sağlık İl Müdürünün yıpratılmaya çalışıldığı anlaşılmaktadır.

Özellikle Sağlık İl Müdürü Ali beyin eşinin Kırşehir’e tayin olmasının sanki hukuksuz ve etik olmayan bir durum gibi gösterilmeye çalışılması tam manası ile akıl tutulmasıdır. Devlet memurluğu kanunda aile bütünlüğünün korunması için eşlere tüm kamu kurumlarında eş durumu mazeret tayini hakkı tanınmıştır senelerdir uygulanmaktadır. Bu durum sağlık memurundan öğretmene, polisinden askerine kadar tüm kamu personeli için geçerlidir. Atama kararının medyaya servis edilerek gerek kurum içi gerekse kurum dışı bazı art niyetli kişilerin makam, mevki sahibi olmak ve kendi şahsi çıkarları için Kırşehir Sağlık İl Müdürü Op.Dr. Ali Bulutu delil ve belge olmadan geçmiş idarecilikleri üzerinden dedikodu ve iftiralarla baskı altına alıp, yıpratmaya çalışmak sadece yeni sağlık il Müdürümüz Ali Bulut’ a değil aynı zamanda Sağlık Kurumumuza, Sağlık Çalışanlarımıza dolayısı ile Kırşehirli vatandaşlarımıza hizmet noktasında zarar vermektedir.
Biz dernek olarak bu güne kadar bedeli ne olursa olsun doğruların yanında olmak için gayret sarfettik etmeyede devam edeceğiz. O yüzden usulsüzlükler düzeltilirken sanki usulsüzlük yapılıyormuş algısı
oluşturulmasını ve bu konuda yapılan haksızlıkları tasvip etmiyoruz.
Son olarak Kırşehir Sağlık idarecilerinin son yıllarda basında olumsuz haberlere konu olmaları sağlık çalışanlarımızı ve Kırşehir kamuoyunu yeterince rahatsız etmektedir. Bundan sonra inşallah Kırşehir sağlık camiamız ve hizmet sunumu ile ilgili olumlu haberler almak için hep
birlikte çaba sarf edelim.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.