Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Yaralı köpek, hayvan barınağında tedavi edilecek

Yaralı köpek, hayvan barınağında tedavi edilecek
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
07 Eylül 2020 - 11:59

Ömeruşağı Köyü’ndeki yaralı bulunan köpek, Kırşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na getirilerek tedavi edilecek.

Kırşehir’in Akçakent İlçesi Ömeruşağı Köyü’nde yaşayan Seyit Dinç isimli vatandaş, köyde başıboş bir köpeğin yaralı olduğunu ve acı çektiğini sosyal medya hesabından çektiği video ile duyurdu.

02 Eylül Çarşamba günü camiiye giderken yaralı bir köpekle karşılaştığını belirten Seyit Dinç, yaralı köpeğin adeta kendisinden yardım istediğini belirtti.

Yardım için farklı kurumlara başvurduğunu bildiren Seyit Dinç, en son İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay’ı arayarak konuyu anlattı ve yardım talebinde bulundu. Bunun üzerine Kırşehir Belediyesi Yetkilileri ile iletişim kuran Umut Türkay, yaralı köpeğin Kırşehir Belediyesi Ekiplerince Ömeruşağı Köyü’nden alınarak tedavi edilmesi için Kırşehir Belediyesi barınağına götürüleceğini belirtti.

İYİ Parti Akçakent İlçe Başkanı Umut Türkay, “Ömeruşağı Köyü’nden hemşerimiz Seyit Dinç, bana ulaşarak konuyu bildirdi. Bunun üzerine hemen CHP İlçe Başkanımız Bekir Yapıcı ile konuyu paylaşarak, Kırşehir Belediyesi Yöneticileri ile iletişim kurdum ve konuyu onlara aktardım. Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nihat Özkan beni telefonla arayarak yaralı köpeğin alınması için ekip çıkarıldığını, köpeğin tedavisinin yapılması için barınağa getirileceğini, yaralı köpeğin artık Kırşehir Belediyesi’ne emanet olduğunu belirtti. Akçakent’e gelen ekipler ile birlikte köpeği aldık. Ömeruşağı Köyü’nde bizleri bekleyen hemşerilerimiz yaralı hayvanın durumuna çok üzüldüklerini vijdanen rahatsız olduklarını belirttiler. Ekiplerin köye gelmesi ile köylülerin sevinçleri ve yaralı köpeğin iyileşeceğini hisserdercesine kendiliğinden Belediye Hizmet Aracına binmesi görülmeye değerdi. Ben bu vesile ile şahsım ve teşkilatım adına, Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’na, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Yazı İşleri Müdürümüz Ceyhan Yıldız’a, Veteriner İşleri Müdürü Nihat Özkan ve ekibine duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. O hayvanın acısının biraz olsun hafifleyerek, biran evvel iyileşmesi için güvenilir ellerde olduğunun huzuru ve mutluluğu içerisindeyim. Ayrıca duyarlılıkları için Ömeruşağı Köyü’nden Seyit Dinç ve köy halkına teşekkür ediyorum. Kırşehir Belediyesi yine derman belediyeciliğini göstererek o yaralı hayvanın derdine derman oldu” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.