Kırşehir Umut Haber Gazetesi

Yavuz Donat’tan Kırşehir Basın Konseyi’ne ziyaret

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Kırşehir’e gelen Sabah Gazetesi Köşe Yazarı ve duayen gazeteci Yavuz Donat, Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve 40 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sait Yanık’ı ziyaret etti.

Yavuz Donat’tan Kırşehir Basın Konseyi’ne ziyaret
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
21 Kasım 2020 - 12:55

Uzun yıllara dayanan bir dostluğa sahip olan iki meslektaş birçok konuda görüş alışverişinde bulundu.
Gerçekleşen ziyarette Donat, Kırşehir’in ekonomik durumu pandemi sonrasında esnafın sorunları hakkında Sait Yanık’tan bilgi aldı. Ceviz ve pekmezi ile meşhur olan Ahi Şehri Kırşehir’de olmaktan gurur duyduğunu belirten Donat, Yanık ile uzun süre sohbet etti.
Yavuz Donat, Ahilik ismi ile ilgili kuruluşların isimlerini not aldı. O isimler ise şöyle: Ahiler Şehri, Ahi Evran Fizik Tedavi Merkezi, Ahi Çarşısı, Ahilik Vakfı, Ahilik Araştırma Merkezi Ahi Sokağı, Ahi Evran Mahallesi, Ahi Evran Külliyesi ve Mezarı, Ahi Evran Üniversitesi, Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ahi Evran Stadyumu Ahi Taksi, Ahi Eczanesi, Ahi Turizm ve Kültür Derneği, Ahiler Kalkınma Ajansı, Ahi Evran Caddesi, Ahi Evran Sağlık Merkezi, Ahi Konağı Mucur-Kaman, Ahi Evran İlk Okulu, Ahi Evran Spor Kulübü, Ahi Gençlik Merkezi.
Ardından Sait Yanık, Yavuz Donat’a Kırşehir’in yöresel ürünlerini ikram etti ve ziyaret hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.