Kırşehir Umut Haber Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

YAZ SPOR OKULLARI DEVAM EDİYOR

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından, 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan Yaz Spor Okullarını talep her geçen gün artıyor.

YAZ SPOR OKULLARI DEVAM EDİYOR
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
09 Temmuz 2019 - 10:56

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından, 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan Yaz Spor Okullarını talep her geçen gün artıyor.

05 – 18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin yararlanabildiği İl Spor Merkezleri alanında uzman Antrenörler eşliğinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde devam ediyor…

YAZ OKULUNUN FAYDALARI

Çocuklar okulların kapanması ile aylardır hayalini kurduğu ödevsiz bir tatilin planlarını yaparken, aileler de çocuklarının tatili nasıl değerlendirmesi gerektiğine karar vermeye çalışıyor. Çocukların hem dinlenmeleri hem de farklı hobiler edinerek eğitilmelerini sağlayan yaz okulları da işte tam bu noktada aileyi destekliyor.

Gençlikspor’un uzman antrenörleri : “Yaz okullarının amacı, sadece tatil çocuğun eğlenmesi ve heyecanlı tecrübeler yaşaması değil; aynı zamanda sosyal, duygusal ve yeteneksel gelişimlerine katkıda bulunmaktır.” diyor.

YAZ OKULUNA GİDEN ÖĞRENCİ NELER KAZANIR?

 **Çocuklar aynı ortamda yaşayarak birbirlerine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini anlarlar.

**Okullarda öğretilen becerilerle sorumluluk duygusu kazanan çocukların özgüveni artar, ileride anlatacak anılara sahip olurlar.

**Spor ya da diğer aktiviteler aracılığıyla yeteneklerini geliştiren çocuklar, daha sağlıklı bir bünyeye kavuşurlar.

**Özellikle doğayla iç içe yapılan aktiviteler ile çocuklara tabiat sevgisi aşılanır.

**Kendi ilgi alanlarını daha iyi anlayan çocuklar, kariyerlerine yönelik daha iyi plan yaparlar.

**Çocukların paylaşımcı, maceracı ve araştırmacı yönleri ortaya çıkar.

 “Ayrıca Yaz okulları, çocuğunuzun liderlik, özgüven ve yaratıcılıklarını geliştirmek, grup içerisinde iletişimi ve ekip çalışmasını güçlendirmek için hazırlanmıştır. “ diyen uzmanlar yaz okulunun önemini vurguladı.

YAZ OKULLARININ ÇOCUĞUN KİŞİLİĞİNE KATKILARI NELERDİR?

BAŞKALARINA SAYGI

Sosyal aktivitelere katılan öğrenciler birbirlerine saygı duymayı, aldıkları sorumluluklar ve edindikleri deneyimler sayesinde birlikte çalışmayı öğrenirler. Ekiple yapılan aktivitelerde hedeflere ulaşan ve başarı gösteren gençler, ödüllendirilir ve dayanışmanın yanında birbirlerine saygı duymayı da öğrenirler.

KENDİLERİNE SAYGI

Öğrencinin sosyal ve güvenilir bir ortamda katıldığı aktiviteler pozitif bir kişilik edinmesini, başarıyı yakalamasını ve kendisine saygı duymasını sağlar.

HOŞGÖRÜ

Grup ile yapılan aktivitelerde değişik kültürlerden gelen öğrenciler aralarındaki farkın aşılamaz olmadığını yaşayarak öğrenirler. Bu deneyim, farklılıklara saygı duymayı öğretirken hoşgörülü olmalarını da sağlar.

KİŞİLİKLERİNİ BULMAK

 Sosyal aktiviteleri iyi hazırlanmış bir yaz kampı programı, çocuklara ve gençlere kendilerini ifade etme özgürlüğü ve daha iyi tanıma fırsatı verir. Öğrencilerin, ailelerinden uzakta kendilerini her türlü ifade edebilecekleri bir ortamda bulunmaları onlara, kendi ayakları üzerinde durmayı öğretirken ruhsal gelişimlerinde ve kişiliklerini bulmada da olumlu katkılar sağlar.

İL MÜDÜRÜ’NDEN ÇAĞRI

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin gençlere çağrıda bulundu.

 Yılsonu tatilinin başlaması ile birlikte yaz spor okulları açtıklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, ailelerin çocuklarını sporla buluşturmalarını istedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı internet sitesinde başvuru formunun olduğunu hatırlatan Şahin, tüm spor branşlarının mevcut olduğunu söyledi.

Kayıtların il müdürlüğüne yapılması gerektiğini açıklayan Şahin, yaz spor okulları ile ilgili şunları söyledi: “Yılsonu tatilinin başlaması ile birlikte çocuklarımızı sportif alanlara çekmek ve spor branşları ile tanıştırarak spor yapmaları için gerekli duyuruları yaptık. Bu bağlamda kurumumuza ait internet sitemizde gerekli duyuru ve kayıt yapılması için başvuru formları hazırlandı.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.