Kırşehir Umut Haber Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

YENİ YILDIZLAR YETİŞİYOR

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Taekwon-Do Spor Okulu yeni yetenekler peşinde
Yaz Spor Okulları bünyesinde açılan Taekwon-Do Spor Okulu, 2 ay sürecek çalışmalar sonunda yetenekleriyle ön plana çıkan sporcuları Kırşehir ve Türk sporuna kazandıracak.

YENİ YILDIZLAR YETİŞİYOR
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
04 Temmuz 2019 - 14:57

GENÇLİK Spor İl Müdürlüğü’nün okulların tatile girmesiyle birlikte açtığı yaz spor okulları bünyesindeki Taekwon-Do branşına ilgi memnun edici.

Salim Demir antrenörlüğünde başlayan çalışmalar sonunda yetenekli olan öğrenciler karate sporuna kazandırılacak.

Tatil dönemindeki çocuk ve gençlerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri, yeni arkadaşlıklar edinmeleri, alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan korunmaları amacıyla açılan yaz spor okulları temel altyapı eğitimlerine ara vermeden başladı.

20’ye yakın ayrı branşta faaliyet gösteren spor okulları bünyesindeki karate ilgi gören branşlar arasında yer alıyor.

Olimpik sporcu fabrikasındaki karate salonunda 5 ila 18 yaş aralığındaki çocuklara hitaben haftanın 3 günü yapılacak antrenmanlar 2 ay boyunca devam edecek. Temel Taekwon-Do eğitiminin ikinci gününde bir buçuk saat süren çalışmada yer alan öğrenciler ilgi duydukları karateye başlamanın mutluluğunu yaşarken, edindikleri yeni arkadaşlıklarla keyifli anlar geçiriyor.

Karateyle ilgili temel bilgi sahibi olan minik öğrenciler, ayrıca boş zamanlarını da spor yaparak değerlendirme fırsatı buluyor.

Çalışmalarda ikinci gün geride kalmasına rağmen spor okulunda yetenekleriyle ön plana çıkan çocuklar var.

Antrenör Salim Demir, karate sporuna ilgiden memnun.

Çoğu ilk kez tatamiye çıkan çocukların iki aylık çalışma sonucu iyi bir seviyeye geleceğini kaydeden Demir, “Burada çocuklarımıza hem uygulamalı, hem de sözlü olarak karatenin temel altyapı eğitimini veriyoruz. Çalışmalarımızın henüz başındayız. Çocuklarımızın çok istekli olduğunu gördük. Çok hevesliler, bir şeyler yapmak, başarmak istiyorlar. Bu çocukların arasından çok sayıda yetenek çıkacağını umuyorum.” dedi.

Antrenör Salim Demir, temel eğitimle birlikte çocukların hoşça vakit geçirmeleri, eğlenmeleri, yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağladıklarını ayrıca sporla birlikte sağlıklı yaşamayı, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı öğrettiklerini sözlerine ekledi.

(HABER: SALİH HANÇER)

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.