Kırşehir Umut Haber Gazetesi

YHT’le Ankara – Sivas arasının 2 saate düşürülmesi Kırşehir Halkı’nı sevindirdi

YHT’le Ankara – Sivas arasının 2 saate düşürülmesi Kırşehir Halkı’nı sevindirdi
Avatar
Umut Medya( umuthaberkirsehir@gmail.com )
26 Ocak 2021 - 9:45

Yüksek Hızlı Tren Hattı ile Ankara – Sivas 2 saate düşmesini Kırşehir Halkı sevinçle karşıladı.

Kırşehir’den Sivas’a gidecek olanlar Kırıkkale’den trene binerek daha kısa sürede Sivas’a ulaşmış olacaklar. Yüksek Hızlı Tren Hattı ile Kırşehir’den Sivas’a ulaşım daha kolay ve hızlı olacak. Yüksek Hızlı Tren Hattı ile Kırşehir’den Sivas’a gidecek vatandaşlar Kırıkkale’den binebilecek. Bu durum Kırşehir Halkı’nı sevindirdi. Özellikle Sivas’ta okuyan Kırşehir’deki üniversite öğrencileri hattın bir an önce açılmasını beklediklerini bildirdi.

Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi’nde performans testleri başladı. Testlerin başarıyla tamamlanmasının ardından Ankara-Sivas arasını 2 saate düşürecek hattın açılışı yapılarak işletmeye alınacak. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi’nde performans testleri başladı. Ankara Yüksek Hızlı Tren Garından saat 08.00’de hareket eden yüksek hızlı tren söz konusu testleri yaparak Sivas’a ulaşmak üzere yola çıktı. Ankara-Balışeyh konvansiyonel hat kesimi ve devamında Balışeyh-Sivas yüksek hızlı tren hat kesimi üzerinde, yüksek hızlı tren setinin, imalatı tamamlanan demiryolu hattında, 25 KV 50 Hz elektrifikasyon katener hattı altındaki performansı ile hat üzerinde bulunan tüm sinyalizasyon sistemi, özellikle tren tespit sistemiyle olan etkileşiminin gözlemlenmesi amacıyla performans testi gerçekleştirilecek.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı ile ilgili test çalışmalarına, hat ölçüm testleri, dinamik testler, ETCS Seviye 1 testleri ile devam edilecek ve testlerin başarıyla tamamlanmasının ardından Ankara-Sivas arasını 2 saate düşürecek hattın açılışı yapılarak işletmeye alınacak. Söz konusu çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, “Ankara-Sivas arası yaklaşık 405 km’lik bir güzergah. Zorlu coğrafyalardan geçtik. Ama İnşallah sona yaklaştık. Özellikle elektrifikasyonda önemli bir aşamaya geldik. Bu anlamda sahadaki imalatı yapılan kesimlerle trenin etkileşimini görmek üzere hızlı trenimizle Sivas’a gideceğiz. Çok heyecanlıyız” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.