Kırşehir Umut Haber Gazetesi

YILDIRIM KAYA; “RAKAMLAR, SOSYETE DAMADIN AÇIKLAMALARIYLA ÖRTÜŞMÜYOR”

CUMHURİYET Halk Partisi İl Başkanlığında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’ın katılımıyla Basın Toplantısı düzenlendi.

YILDIRIM KAYA; “RAKAMLAR, SOSYETE DAMADIN AÇIKLAMALARIYLA ÖRTÜŞMÜYOR”
Avatar
Umut Medya( umuthaber@kirsehirumutmedya.com )
08 Ağustos 2019 - 14:41

CUMHURİYET Halk Partisi İl Başkanlığında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’ın katılımıyla Basın Toplantısı düzenlendi.

Doğmamış çocukların borçlandırıldığı bir Türkiye tablosu ile karşı karşıyayız diyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yıldırım kaya;

“31 Mart yerel seçimlerinde de Kırşehir’de halkın içindeydik, şimdi de halkın içindeyiz. Seçimden sonra gümbür gümbür gelen zamlar halkın belini büktü.

Elektriğe yüzde 14,98, gaza 14,97 zam yapıldı.

Şekere yüzde 12, çaya yüzde 7, elmaya yüzde 8, domatese yüzde 8 zam…

Bu zamlarla, seçimin ağır maliyeti yine yoksul halkın sırtına yüklendi.

Ama sosyete damat yaptığı açıklamalarla ekonomik verilerin iyiye gittiğini müjdeliyor. Kayınpeder de saraydan yaptığı açıklamalarla damada destek veriyor. Sarayda her şeyin yolunda gittiğini biliyoruz. Davet sofralarından sadece kuş sütünün eksik olduğunu görüyoruz. Onlar hayata sarayın korunaklı camlarından bakıyorlar. Halkın içinde olmadıkları için yiğidin kuru soğana muhtaç olduğunu göremiyorlar.”

“EKONOMİNİN GERÇEK RAKAMLARI, SOSYETE DAMADIN AÇIKLAMALARIYLA ÖRTÜŞMÜYOR”

“Temmuz’da da aylık enflasyon yüzde 1,36 oldu. Satın alma gücümüz biraz daha düştü. 12 aylık enflasyon da Temmuz ayında en yüksek seviyeye çıkarak yüzde 16,7 oldu.

Biz hayatın içindeyiz, halkın yanındayız. Bir gün pazardayız, bir gün esnafın yanındayız, diğer gün fabrikada, tarlada…

Onlar rakamlarla oynayarak halkı kandırmaya çalışıyor. Deve kuşu gibi kafalarını kuma gömmüşler, ancak her şey apaçık ortada. Resmi rakamlara göre göre 8 milyon işsizimiz var. Özellikle de geleceğimiz olan gençlerimiz, üniversite mezunlarımız işsiz. Milyonlar açlık sınırı altında aldıkları ücretlerle yaşam savaşı veriyor.

Ekonomik krizin vurduğu illerden biri de Kırşehir. Kırşehir eğitimde en başarılı illerimizden biri. Matematik birincisi… Ancak gel gör ki en çok göç veren illerimizden biri yine Kırşehir. Üniversite mezunu gençlerimiz işsiz, yatırım yok, fabrika yok, üretim yok…

Türkiye’nin tahıl ambarlarından biri olan Kırşehir çiftçisi perişan olmuş durumda. Çiftçiye yeterli destek yok. Mazot ve gübre fiyatları tarım arazilerinin dibine kibrit suyu döktü. Tarım arazileri boş kaldı.”

EKONOMİK KRİZE KARŞI SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI

Ekonomik veriler kötüleştikçe iki kafadar, AKP ve MHP Genel Başkanları ya seçim kararı alıyor; ya da Fırat’ın doğusuna girme planları açıklıyor diyen Kaya, “Beka sorununuz var diyenler, kişisel ikballeri uğruna Türkiye’yi ateşe atmaktan çekinmiyorlar. Yeter artık bu hastalıklı anlayıştan vazgeçin!

Türkiye’nin güvenliği bizim kırmızı çizgimizdir. Güvenliğimizi, komşu ülkelere barışı getirerek garanti altına alabiliriz. Suriye iç savaşını körükleyerek, ABD’nin dümen suyuna girerek barışı getiremeyiz.

Artık Suriye politikamızın değişmesi gerek. Türkiye’de 5 milyondan fazla Suriyeli var. Şimdi Kurban Bayramında Suriye’ye gidiyorlar. Biz bu insanlara kendi ülkelerinde özgürce, güven içinde yaşayacakları barış ortamını yaratmak için çalışmalıyız. Bunu başarmanın yolu; savaşmak değil, barışmaktır.

Suriye’nin iç barışını sağlamak için büyük bir çabanın içine girmeliyiz. İşte o zaman savaştan kaçıp ülkemize sığınan Suriyelilerin güven içinde ülkelerine dönmelerini sağlayabiliriz. Bunu başarırsak, kınalı kuzularımız Suriye’de ölmeyecek, anaların feryadı dinecek. Bu çabanın içine girmediğimiz sürece gün gelecek Suriye’deki ateş bize de sıçrayacak.

Biz erken seçim istemiyoruz. Halkımız seçimlerden boğuldu. Seçimin maliyeti halkın sırtına çok büyük yük getirdi. Seçim değil iş yapalım, üretim yapalım, ülkeyi kalkındırmak için büyük bir çabanın içine girelim.

Kırşehir Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu çok büyük bir başarıya imza attı. Seçimin üzerinden henüz üç ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, 21,5 milyon açık veren belediyeyi 1,5 milyon kara geçirdi. Demek ki israftan vazgeçince,  çalmayınca, halka hizmeti önüne koyunca oluyormuş!

Bu daha başlangıç! CHP iktidarında Türkiye altın çağını yaşayacak, hak ettiği zenginliğe ve refaha ulaşacak. Özlemini çektiğimiz demokrasi bu topraklarda da egemen olacak”

 “6 AYDA BİR SEÇİM YAPMA SEVDANIZDAN VAZGEÇİN”

“Üniversiteyi bitiren her 3 çocuğumuzdan biri işsiz. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’da bir konuşma yaptı. Ekonomik krizin ve batağa batmış üretemeyen Türkiye’nin baş sorumlusunu CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dedi. Ama Genel Başkanımız Kemal Kılıçaroğlu 31 Mart’ta onlara unutamayacakları bir ders verdi. Üretmeyen bir Türkiye’ye dönmüşüz diyerek topluma “Biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikteyiz” mesajı verildi. Kol kola girdiler, her türlü hileye yer verdiler. 31 Mart seçimlerinde tüm çabalarına rağmen kaybettiler. Ama bu toplumun yakasından inin. 6 ayda bir seçim yapma sevdanızdan vazgeçin. Anadolu da bir söz vardır. Yıkılan pehlivan güreşe doymaz. 31 Martta yıkıldınız, 24 Haziran’da unutamayacağınız bir ders aldınız, şimdi ekonomik krizi çözemedikleri, işsizliğe çözüm üretemedikleri, beka sorunumuz var diyerek halkı kandıramadıkları için, şimdi de Suriye’ye yeniden girme peşindeler. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partiyiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bize öğrettiği Yurtta Sulh Cihanda Sulh’tur. Yani bu ülkede barışı savunuyoruz. Dünyada da barışı savunuyoruz. Biz Ortadoğu da birliktelikten yanayız. Esat’la Rusya üzerinden görüşme sevdasından vazgeçilmeli. Esat’la ABD Başkanı üzerinden görüşmekten vazgeçsinler. Mısır’la kavga etmekten vazgeçin. Siyasette kin ve nefret olmaz. Siyasette dün karşı karşıya olabilirsin ama bugün ülkenin çıkarları söz konusuysa Esat muhatabıdır masaya oturacaksın. 5 Milyon Suriyeli bugün bizim topraklarımızda aç ve yoksulluk yaşıyor. Burada ki işsizin ekmeğinden alıyorlar, Suriyeliye veriyorlar.  Bırakın Suriyeliyi kendi vatanına gitsin, kendi seçtiği Başkanının siyasetine devam etsin. Bizim ülkemizin bir karış toprağına göz dikenin gözünü oyarız. Bir santim toprağımızı asla hiç kimseye vermeyiz. Ama başkalarının da toprağına asla göz dikmeyiz”

“KIRŞEHİR’DE HEMEN İŞE BAŞLAMASI GEREKEN YAKLAŞIK 5 BİNİN ÜZERİNDE İŞSİZ VAR”

Siyasetçilerin kişisel ikrarları uğruna savaşa göz yummayız diyen Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, “Biz barışı savunan bir topluluğuz.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten bunu öğrendik. Cumhuriyeti yaşatacağız, barışı egemen kılacağız. Önümüzdeki sürecin kaygılarını paylaştım. Önümüzdeki süreç, Ekonomik krizin çözüleceği bir süreç olacak. Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler, Millet İttifakının kazanıldığı bütün her yerde adam kayırmacılığına son verecek. Siyasi kayırmacılık olmayacak. Bizim belediyelerimiz üreten belediyeler olacak. Hiçbir belediye işsizliği tek başına çözecek değil. Kırşehir’de yaklaşık 5 Binin üzerinde işsiz var hemen işe başlaması gereken. Ama Belediyenin norm kadrosu çalışacak sayısı belli. Her eve gelirin gireceği bir yolu mutlaka bulacağız. Kırşehir belediyesi, Boztepe belediyesi, Akpınar belediyesi bunun için bir çaba sarf ediyor. Biz 2023’de yapılacak seçimlere bugünden başladık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ali Babacan Parti kurmasın onları köşeye kıstıralım diyorsa, 24 Haziran seçimlerini hatırlatalım”

“SİYASET AYAK OYUNLARI İLE YAPIŞACAK BİR İŞ DEĞİLDİR”

Biz Türkiye sevdasını Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarından aldık diyen Genel Başkan Kaya;

“Bu sevda ile de yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“BELEDİYEYİ ALDIĞIMIZDAN BERİ KIRŞEHİR’E DOĞRU DÜZGÜN ATAMA YAPILMIYOR”

Bu Şehirde Sağlık Siyaset Üstü Bir Şey Olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ise; “gerçekten çok büyük sorunlarımız var. Kırşehir’imizde ciddi bir sorunumuz var. Bunlardan biri de işsizlik. İnsanlar sürekli bize iş için bastırıyorlar. Belediyede çalıştırılan insan sayısı 700 olması gerekirken 1200 kişi Belediyeye alınmış. Bu kadronun üzerine daha fazla çıkılmıyor. Belediye Başkanımızın ciddi projeleri var. Şimdi oradan geliyoruz. Bu projelerle istihdam alanı yaratacağız. Kısa sürede hemen her şey olmuyor. Biz Kırşehir belediyesinin borcunun arkasına sığınmayacağız. En güzel hizmeti Kırşehir’e sunacağız”

“BİZ ARTIK BUNDA BİR ART NİYET HİSSEDİYORUZ”

Kırşehir’in tek sorunu yok. Sağlık alanında da ciddi sorunlar var diyen Milletvekili Metin İlhan, “Bize sürekli mesaj geliyor. Hatta bir hastamız, “Mucur’un en ücra yerinden geliyorum. Hastanede göz doktoru sayısı yetersiz, Muayene için her hangi bir sıra alamadık. Kör mü olalım”. Gibi mesajlar yazılıyor. Kadın doğum doktoru 2 tane. Her gün bize defalarca telefon geliyor. Biz 40 haftalık gebeyi nereye götürelim, ne yapalım? Kayseri’ye ve Ankara’ya göndermeye çalışıyoruz ama haklı olarak oradaki doktorlar, bir hastane doğumu dahi yaptıramıyorsa, oradaki hastane neden var. Şeklinde söylemlerle karşılıyoruz. Ve bu söylemleri haklı buluyoruz. Hastanede doktor gerçekten yetersiz. Bu şehirde sağlık siyaset üstü bir şey oldu. Kim hastalanırsa hastalansın gideceğimiz yer aynı hastane ve aynı tedavi görülecek. Biz artık bunda bir art niyet hissediyoruz. Belediyeyi aldığımızdan beri Kırşehir’e doğru düzgün atama yapılmıyor. Bu şekilde atama yapılmazsa bu partiyi cezalandırdığınız anlamına gelmez. Siz halkı cezalandırıyorsunuz. Biz bu problemler için mecliste de ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bir şekilde bu sorunları artık siyaset üstü görmek lazım. Milletvekili olarak, Belediye olarak bu sorunların üstesinden gelmeye çalışacağız. Ama anında olacak şeyler değil. 4 ayda belediyenin yapacağı bir şey yok. Projelerimizin alt yapısı hazırlanıyor. İnsanlarımız şunu bilmeli. Çok iyi, çalışkan ve dürüst bir belediye başkanı seçtik. Bu şehre çok fazla faydası olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç ise, “Kırşehir’de kurum ziyaretleri yaparak talep ve şikâyetlerini ilettiklerini belirtti.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Umut Haber Gazetesi'ne aittir.